Kulturistika Anatomický přístup slavného veslování na T-Baru

http://1.bp.blogspot.com/-6xNykYthy2w/UeApH_auUzI/AAAAAAAApt0/PTB56ZraHbU/s400/9.jpg

Pojďme se dozvědět něco více o anatomickém přístupu slavného veslování T-bar Rowing, který, i když je známo, není začátečníky ani středně pokročilými kulturisty příliš využíván; Tady představíme jednoduchý článek, který se dozví o některých variantách T-bar veslování, spolu s anatomií související s tímto vynikajícím zadním cvičením.

Jak provést rutinu

  • – Postavte se vzpřímeně a dívejte se na zařízení, které obsahuje hmotnost.
  • – Umístěte chodidla na každou stranu tyče T.
  • – Nakloňte trup dopředu, dokud nezachytí spojku T-tyče.
  • – Proveďte tah s tyčí nahoru, dokud se nedotkne dolní části hrudníku, přičemž páteř zůstane rovná. a kolena mírně ohnutá pod úhlem 45 stupňů k zemi.
  • – Spusťte lištu, dokud se paže nevysunou.

Možnosti:

Prostor mezi rukama, stejný nebo menší než šířka ramen, vyžaduje více střední a vnitřní část podbradníků, zatímco větší vzdálenost mezi rukama působí na jejich vnější část.

Zpětná přilnavost usnadňuje práci bicepsu, vyžaduje více a pomáhá soustředit se na střední část deltoidů;

Čím vyšší trajektorie se dotýká hrudníku, tím více bude fungovat horní dorzální část a lichoběžník.

Čím nižší je trajektorie směrem k břiše, tím více bude fungovat spodní hřbet.

Nějaký příspěvek na fórech

Pro správné provedení tohoto cvičení, jako u jiných veslování, by se konec zdvihu měl shodovat, když je rameno vyrovnáno se zády nebo mírně za ním, nikdy nestahujte loket co nejdále.

S přihlédnutím k původu a zasunutí latissimus dorsi, když je paže vyrovnána se zády, je tento sval zcela zkrácen a nemůže pokračovat v pohybu a v tuto chvíli jsou svaly, které by se pokusily tahat rukou dozadu, vnějšími rotátory. . ramenní svaly, které jsou mnohem menší a méně silné.

ČÍST  Světová antidopingová agentura pozastavuje renomovanou laboratoř ve Francii

Aby tyto méně výkonné svaly mohly provádět pohyb, lze dát 2 řešení:

Práce s méně těžkými břemeny tak, aby vnější rotátory ramene mohly poskytnout úlevu latissimus dorsi překonáním lokte v zádech, takže hmotnost by nebyla dostatečná pro úspěšnou stimulaci hřbetní kosti.

Proveďte poslední fázi cviku (ve kterém loket jde za zády) a využijte setrvačnosti první části pohybu (té, kterou provádí latissimus dorsi). Toto druhé řešení, co se bude dělat, je výrazně poškodit techniku ​​provádění cvičení (tím, že se nutíte udělat první fázi pohybu s velkým zrychlením) a také to vynutí práci externích rotátorů ramene. to bude trpět. zvýšené riziko zranění.

Z těchto důvodů jeden z trenérů doporučuje, abyste si při všech veslařských cvičeních s uzavřeným sevřením neprotáčeli záda nebo jen málo; a přestože je to pouze jeden názor jako druhý, do tohoto článku jej vkládáme.

Jedna z odpovědí: lze sledovat pohyb dozadu, takto fungují kosočtverci, ačkoli latissimus dorsi pokračuje v činnosti, pokud je pohyb sledován lokty zpět, deltoidní zadní a kosočtverce vstupují jako základní sval pohybu. ; neškodí zdraví, takže odpovězte, že pokud to dokážete.

Se speciální podporou

Existují některá zařízení, která umožňují Row T-Rowing; rozdíl je v tom, že mají hrudní polštářek, který podepírá trup, minimalizují námahu ve spodní části páteře, a proto není nutné trup naklánět.