Robert Farah byl obviněn z dopingu

Kolumbijský tenista Wimbledonu a US Open v pondělí uvedl, že rozhodnutí ITF č. 39 zrušit dopingovou sankci končí noční můrou a umožní mu okamžitě se vrátit k soudům, aby získal zlato na olympijských hrách v Tokiu.

http://fdradio.net/wp-content/uploads/2020/02/farahR.jpg

Mezinárodní tenisová federace (ITF) zrušila dopingový trest uvalený na Farah v lednu poté, co byla přijata vysvětlení sportovce ohledně toho, jak spolknul Boldenone, veterinární látku široce používanou v kulturistice a jiných sportech. zvýšit výkon, i když je to zakázáno, protože se považuje za dopingový agent. “Byla to noční můra z prvního e-mailu, který jsem dostal. Když víte, že jste neudělali nic špatného a že vás to překvapí, zpočátku se cítíte hodně bezmocní (…). Tohle není vůbec snadné čelit a pomáhat vám mohou pouze lidé, s nimiž se obklopujete, stálá podpora, „Farah řekl novinářům.

V době sankce 33letý tenista – číslo jedna na světě ve čtyřhře – řekl, že ITF ho informovala, že byl testován na Boldenonu, což je anabolický steroid, o kterém řekl, že je ve svém těle na jídlo Kolumbijské maso. „Vysvětlení pana Faraha č. 39 o tom, jak Boldenone vstoupil do jeho systému, bylo přijato a bylo zjištěno, že není vině nebo nedbalosti za porušení článku 10.4 antidopingového programu,“ ITF uvedl ve svém prohlášení.

“Pokud se zjistí, že nedochází k selhání nebo nedbalosti, stanoví článek 10.4 Programu, že veškeré použitelné období nezpůsobilosti bude zcela odstraněno. Dočasné pozastavení hráče (uložené 21. ledna 2020) je proto zrušeno s okamžitým účinkem, „přidal. V loňském roce Farah vyhrál čtyřnásobný titul mužů ve Wimbledonu a na Spojených státech Open s krajanem Juanem Sebastiemán Cabal. „Proti tomuto rozhodnutí lze podat opravný prostředek AMA a NADO Colombia (COLDEPORTES) k rozhodčímu soudu pro sport,“ řekl ITF.

Farah vysvětlila, že při konzumaci hovězího masa v Kolumbii přijala noc před testem v domě své matky v Cali a že obsahovala zbytky látky vstříknuté do krávy, aby stimulovala její růst před porážkou. V čestném prohlášení matka Farah # 39; tvrdila, že si koupila kilogram # 39; svíčková # 39; z místního supermarketu, než ho uvařili a snědli se svým synem, snoubencem a rodinným přítelem. Mezitím kolumbijský vládní úředník odpovědný za zemědělství potvrdil, že v zemi je povolen Boldenone u skotu.

ČÍST  Německá kulturistická legenda zemřela po boji po celý rok za svůj život

ITF potvrdil, že Farah byl mezi březnem a říjnem 2019 desetkrát podroben antidopingovým testům, všechny s negativními výsledky. «Pro mě je návrat k soudu a schopnost soutěžit již požehnáním, což mě motivuje k tomu, abych dal co nejlépe. Samozřejmě vím, že se blíží olympiáda, Sebasi (Sebastián Cabal) a já jsem na těchto olympijských hrách dal velký cíl a doufejme, že opravdu dokážeme dát vše, co je v našich silách, a dokážeme získat skvělé vítězství pro Kolumbii, „uzavřel Farah.

Farah a Cabal v dialogu ve Washingtonu DC na City Open 2019 s Faridem Deantoniem z www.fdradio.net