Světová antidopingová agentura pozastavuje renomovanou laboratoř ve Francii

Světová antidopingová agentura pozastavuje renomovanou laboratoř ve Francii

Châlaboratoř tenay-Malabry byla ve vzorcích pro kulturistiku kontaminována.

Châlaboratoř tenay-Malabry byla ve vzorcích pro kulturistiku kontaminována.

Laboratoř Châtenay-Malabry byla ve vzorcích pro kulturistiku kontaminována. Fotografie: Převzato z www.elespanol.com

 

Laboratoř Chatenay-Malabry, znak antidopingového boje ve Francii, byla v pondělí pozastavena Světovou antidopingovou agenturou (WADA) v důsledku kontaminace vzorků od kulturistů, kteří testovali pozitivní na steroidy, uvedla sama WADA.

„Pozastavení bylo uloženo poté, co AMA zjistila problémy spojené s analýzami,“ AMA uvedla ve svém prohlášení na svých webových stránkách.

V důsledku toho nebude jediná francouzská laboratoř, která v roce 2016 analyzovala přibližně 13 500 vzorků, schopna provádět antidopingové kontroly, dokud neobdrží povolení AMA znovu.

K incidentu, který motivoval rozhodnutí WADA č. 39, došlo na jaře loňského roku, kdy byla provedena velká kontrolní akce pro kulturistiku, vysvětlil tajemník Francouzské antidopingové agentury (AFLD) Mathieu Teoran, který popsal událost z epizody. „výjimečný“.

Konkrétně byla koncentrace v některých vzorcích až 200krát vyšší než u klasického pozitivního, což byl analytický robot „kontaminovaný“ navzdory obvyklým postupům čištění vysvětlil Teoran.

Odpovědná osoba ujistila, že se tento incident dotkl pouze „dva vzorky“ a to „okamžitě byla přijata příslušná nápravná opatření“ vyřešit problém.

ČÍST  Kulturista nahrazuje jídlo moči